Košík

Moderný prsteň Dodekahedron

Dodekahedron je výrazom života a vedomia, čo nám umožňuje ísť za fyzické vibrácie tela a znovu sa pripojiť k vyšším vibráciám našej pravej prirodzenosti.

24,10 

Vyberte veľkosť

16-18 mm
18-20 mm
ks

Dodekahedron


Dodekahedron je štvrté zo série piatich platónovských telies. Obsahuje 12 plôch, 20 vrcholov a 30 hrán. Dodekahedron (spolu s Ikosahedronem) najviac pripomína tvar gule. Každá z jeho stien má tvar päťuholníka.

Každá z piatich strán päťuholníka môže byť považovaná za jednu z Platónových telies. Číslo 12 sa nachádza mnohokrát v umení, literatúre, hudbe a metafyzickom / duchovným spojenia.

Dodekahedron - éterický prvok

 
Metafyzické aspekty Dodekahedronu

Platón opisoval Dodekahedron ako tvar, "... ktorý boh používa pre usporiadanie súhvezdí na celom nebi". Aristoteles pridal piaty prvok, "éter", a predpokladal, že nebesia boli vyrobené z tohto prvku. Dodekahedron predstavuje aspekty Vesmíru (Božské stvorenie) a je spojený s vyššími čakrami (6., 7. a vyššie), ktoré držia energiu meditácie, podvedomie, prebudenie, vyššie vedomie a duchovný vzostup.

Tvar Dodekahedronu je spojený s vyšším ja / Božským / stvorenstvom a je dokonalým nástrojom pre použitie v meditácii a spojenie s touto Zdroja energiou. Energia držaný v rámci Dodekahedronu zvýši vibrácie držiteľa / užívateľa tak, aby sa zjednotili. To umožňuje stav pripojenia k vyššiemu vlastnému zdroju.

Kvôli podobnosti jeho tvaru s guľou (ešte viac jeho "dvojník", Ikosahedron) bude energia jemná, vychádzajúce zo všetkých strán v rovnakých pomeroch. To je veľmi užitočné pri použití Dodekahedronu pre hojenie alebo meditáciu, pretože celý priestor okolo vás je plný tejto energie vibrácií.

Dodekahedron je výrazom života a vedomia, čo nám umožňuje ísť za fyzické vibrácie tela a znovu sa pripojiť k vyšším vibráciám našej pravej prirodzenosti.

Platónova telesa

Platónova telesá sú sada piatich, trojrozmerných tvarov, ktoré pochádzajú od gréckeho matematika Pythagora a neskôr pomenované podľa gréckeho filozofa Platóna. Tetrahedron (štvorsten), Hexahedron (šesťstena - kocka), Oktahedron (osemsten), Dodecahedron (dvanásťsten) a Ikosahedron (dvadsaťsten) majú jedinečné vlastnosti, pretože všetky strany sú rovnaké, uhly sú rovnaké a plochy sú rovnaké.

Bol to veľký grécky filozof, Platón, ktorý spojil každé Platónovo teleso so základným prvkom (oheň, zem, voda, vzduch a éter / vesmír). Veril, že tieto trojrozmerné tvary sú stavebnými kameňmi na vytvorenie všetkého - v nás, okolo nás a mimo naše zmysly.

Prsteň je vyrobený z nerezovej ocele a nakoľko väčšina je nastaviteľná v rozmedzí 18 - 20 mm. Hlava prsteňa je vysoká 10 mm.

Môžeme Vám poradiť?

Ak ste nenašli všetky informácie v popise produktu, neváhajte nás kontaktovať. Radi Vám pomôžeme s výberom.

Z rovnakej kategórie