Košík

Prsteň Lotos IV

Prsteň je vyrobený z nerezovej ocele a nakoľko väčšina je nastaviteľná v rozmedzí 18 - 20 mm. Hlava ptstýnku je vysoká 25 mm.

17,60 

ks

Lotos

je obrazom prvopočiatku sveta, vzniku života. Je symbolom znovuzrodenia, krásy, života, šťastie, čistoty a duchovnosti, jednoty mikro a makrokozmu, symbolom harmónie mužského a ženského počiatku. Lotos bol obzvlášť uctievaný v starovekom Egypte, Indii a Číne. Podľa budhistických mýtov bol lotos prvým kvetom, ktorý sa objavil na svete. V budhizme symbolizuje cestu života, ktorú treba ujsť k osvieteniu. Vyrastá z bahna, prediera sa špinavou vodou, až sa nakoniec čistý a žiarivý objaví na hladine. Biele kvety lotosu predstavujú čistotu a dlhý stonku budhistické učenie, ktoré povznáša myseľ z bahna materializmu. Otvorený kvet predstavuje osvietenie, púčik potenciálna možnosť osvietenie. Od dávnych čias sa verilo, že lotos rodí bohov, v lotosu sa prebúdza boh, čo znamená, že sa božská podstata duše prebúdza do "lotosového kvetu" v Harmónii a Láske vnútri nás.

Prsteň je vyrobený z nerezovej ocele a nakoľko väčšina je nastaviteľná v rozmedzí 18 - 20 mm. Hlava ptstýnku je vysoká 25 mm.

Môžeme Vám poradiť?

Ak ste nenašli všetky informácie v popise produktu, neváhajte nás kontaktovať. Radi Vám pomôžeme s výberom.

Z rovnakej kategórie